Ana Sayfa » Genel » Başbakan Erdoğan Kartal’da coştu, coşturdu
http://www.kent34.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.kent34.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal’da yapmış olduğu konuşmada özellikle Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi adeta topa tuttu. Bebek katili ve bölücü başı Abdullah Öcalan’ın idamını önleyen belgenin altında eski Başbakanlardan Bülent Ecevit ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin imzalarının bulunduğunu hatırlattı.
Saat 17.00 de Neyzen Tevfik heykelinin önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişiye hitap eden Başbakan Erdoğan’ı AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Sekmen,AK Parti Kartal İlçe Başkanı Av.Temurhan Yıldız,Kartal eski Belediye Başkanı Arif Dağlar,İlçe Yönetimi ve partililer karşıladı.
YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı alana gelmeden önce polisin ve özellikle de Çevik Kuvvet ekiplerinin yoğun güvenlik önleme aldığı görüldü. Bu arada alana yakın bazı binaların çatı ve balkanlarına keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın da eşlik ettiği ve üzerinde “EVET” yazılı seçim otobüsünün önünde olarak Kartal halkını el sallayarak selamlayan ve Bayramlarını kutlayan Başbakan Erdoğan,burada yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:
MHP YÖNETİMİ BUNUN ARKASINDA DURAMAYACAK
“Pazar günü bunlara sandıkta hesabını sorun çünkü vereceğiniz “EVET” oyu özgürlüklerin önünü açacaktır. O bakımdan Referandum önemli.Sevgili kardeşlerim MHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Göreceksiniz MHP’nin yönetimi bunun arkasında duramayacak “Kuyunun dibini görmem lazım “ diyor. Bizde diyoruz ki hani DİBİNİ gördüğümüz kuyu vardı,ya. Orada ne varsa onu yapalım. Veyahutta görevlendirelim arkadaşları çalışsınlar. Bak şimdi CHP çalışıyor ve ne diyor? “Başörtü boynun altından mı bağlansın. Şu anda tasarımcılara filan sipariş etmişler, onlar çalışıyor.Bende diyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu,yetmez Peki diğer kızlarımız için ne yapıyorsun? Onlar setreç pantolon mu giysin, şalvar mı giysin,askılı mı giysin askısız mı giysin,onunda siparişini ver.
Öyle değimli? Maşallah iyi çalışıyorsun. Yahu bırak bu işleri bırak. Genel ahlak kurallarına uygun olmak şartıyla bu millet ne giyecekse giysin ya. Karışma bu işlere. Ama DERT başka ne olursa olsun. Biz inandığımız yolda ,bir muhafazakar demokrat parti olarak kararlılıkla yolumuza yürüyeceğiz” diye konuştu.
ORADA BAYKOT TA GÖREMEYECEKSİNİZ
Erdoğan, şöyle devam etti: “ Ama ben diyorum ki,bu HALK oylaması partilerin seçimleri değil. Parti ve partilere değil, kendine oy vereceksin. Pazar günü kendine oy verme ye “EVET” Mİ? “EVET” sağ olun var olun. Sevgili kardeşlerim Pazar günü oy kullanırken partilerin amblemini görmeyeceksin,orada sadece “EVET” göreceksin,”HAYIR” göreceksin. Orada BAYKOT’ ta görmeyeceksin. Şu anda ananızın AK sütü gibi BEYAZ olan evet’emührümüzü basacak mıyız? Şimdi hayır cephesine bakıyorum kimler var? CHP var, kim var? MHP var, kim var? MDP var. Kim var? Türkiye Komünist Partisi var.Kim var? İşçi partisi var.Kim var? ÖDP var.Kim var YAR-SAV var.Birde bir kısım medya var.BİR DE ÇETELER var. “EVET” cephesinde kimler var? Evet cephesinde AK parti, SP,BBP var.Değerli kardeşlerim bir de Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsil edildiği HP var.Bunun yanında Hak-İş Federasyonu var. Öbür tarafta memurlarımızın temsil yetkisini elinde bulunduran Memur-Sen var. Değerli kardeşlerim,KÜRT aydınlar var.Bunun yanında bağımsız Ülkücüler var.Yani 12 Eylül’de BEDEL ödeyenler var.Bedel ödemeyenler nerde? Hayır cephesinde. Burdan gidinçe hep birlikte çok çalışacağız. Özellikle hanım kardeşlerimize bu Anayasa değişikliği büyük imkanlar getirecek.Onun için yoğun çalışacağız.Kalan 2.5 günümüzü çok iyi değerlendireceğiz.Taviz yok İnşallah Pazar günü akşamı Ramazan Bayramımızı taçlandıracağız” yorumunu yaptı.
DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ
Coşkulu kalabalığın “Türkiye sizinle gurur duyuyor” şeklinde ki sevgi gösterileri sonuncunda kısa aralıklarla konuşmasını kesen AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti: “Yeni bir Demokrasi ile taçlandıracağız, özgürlüklerle taçlandıracağız. Ben buna inanıyorum, bunu görüyorum.
Sizin şu heyecanınız, şu güneşin altında, binlerce Kartal’lı kardeşimiz burada toplanması bizim sorumluluğumuzu artırıyor.Ben sizlere inanıyorum sizlere güveniyorum hiç şüphem yok.İnanıyorum ki sizlerde bize güveniyoruz. Onun için sevdamız millet, oyumuz,tercihimiz”EVET”Ramazan Bayramınız mübarek olsun,Allah yar ve yardımcımız olsun.Şimdi Pendik,Pendik’ten Tuzla. Şu gösterdiğiniz ilgiye,böyle bir Bayram gününde gerçekten büyük bir fedakarlık olarak görüyorum.Sizlere saygılar sunuyorum.Allah’a emanet olun”şeklinde konuşmasını tamamlayan Başbakan Erdoğan’ı coşku ile alkışladıkları görüldü.

Yazı yoruma kapalıdır.

Login