Ana Sayfa » GÜNDEM, KARTAL, MANŞET HABERLER, ÖZEL HABER, POLİTİKA » Temurhan Yıldız, suskunluğunu KENT 34′e bozdu!
http://www.kent34.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.kent34.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

manset-temurhan-yıldız-28112013Ak Parti Kartal Belediye Başkan aday adayı Av. Temurhan Yıldız ile seçim sürecini, Kartal’ı ve ilçe teşkilatını değerlendirdik. Yıldız; Ak Parti kurulduğu günden bu yana partim için çalışıyorum. AK Parti Kartal İlçe kurucularındanım. Partimin her kademesinde görev aldım. Bundan sonra da aynı düstur ile yola devam edeceğim. Kartal’ı iyi tanıyorum, ilçe başkanı olduğum dönemlerde de öncesinde de Kartallılara hep kulak verdik. Kartal’da mahalle mahalle dolaştık, eksikleri gördük, vatandaşı dinledik. Büyükşehir Belediyesi’ne bildirimlerde bulunduk. Sayın Başkanımız Kadir Topbaş’da hiçbir zaman geri çevirmedi, Kartal için proje desteğinden, uygulamaya her türlü desteği verdi. 2009 yerel seçimlerinde CHP’nin bize attığı iftiraları halkımıza anlattık, şimdi herkes neyin ne olduğunu biliyor.” Dedi.

Şavşat’tan Kartal’a kariyer hikâyesi

Artvin Şavşat’ı İlçesinde Akdamla Köyünde dünyaya gelmişim. İlköğretimi köyümde, ortaokul ve liseyi Şavşat’ta bitirdim. İmam hatip lisesi okudum. 19 Mayıs Coğrafya bölümünü bitirdikten sonra, Ankara Hukuk Fakültesini kazandım. Stajımı Kartal’da yaptım. 1997 yılında askerliğimi İstanbul’da yedek subay olarak bitirdim. Mesleğime Kadıköy’de başladım. 2003 yılına kadar, Kadıköy’de avukatlık yaptım. 2001 yılında partimiz kurulurken,  Kartal’da kurucu ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım. Sonra da Kartal’a işimi de taşıdım. Zaten Kartal’da oturup, Kadıköy’de çalışıyordum.

Siyasi hayat, Ak Parti’de başlıyor

2002 yılında seçim işleri koordinasyon başkanlığı, 2002 – 2004 yılları arasında seçim işleri başkanlığı,  2004 – 2008 yılları arasında başkan vekilliği ve siyasi ve hukuk işler birim başkanlığını yürüttüm. 2002, 2004 ve 2009 yıllarında ilçe seçim kurulu üyeliklerinde bulundum. 72008’den 2013 1 Kasım tarihine kadar da Ak Parti Kartal İlçe Başkanlığı yaptım.  On iki yıldan bu yana partimden hiç ayrılmadım, bütün kademelerinde görev aldım.

Temurhan Yıldız’dan genel ve yerel seçim değerlendirmesi

Birçok parti 2002 yılında barajın altında kalınca Türkiye’de iki partili bir meclis oluştu. O dönemlerde mecliste 365 Milletvekilimiz vardı. Bir sonraki seçimlerde MHP de meclise girdi. Sonraki seçimlerde ise; BDP ve bağımsızlarda dâhil oldu ve AK Parti, CHP, MHP ve bağımsızlardan oluşan bir parlamento oldu.

2002 ve 2007 yıllarını incelediğimizde; AK Partiye mesafeli duran birçok vatandaşımızın bize oy verdiğini görüyoruz. 2002’de aldığımız oyun  %50 fazlasını 2007 seçimlerinde aldık. 2011’e geldiğimizde yine korkulan Ak Parti’nin hak, özgürlük ve eşitlik için yol kat ettiğini, demokratik standartlarda Türkiye’de çıtayı yükseltmek istediğini gören vatandaşlarımızdan yine oy aldık ve %3’lük bir artış ile seçimleri noktaladık. Türkiye’nin %50’si Ak Parti’ye oy verdi.

Yıldız: “Destekçimiz çok, görevimiz çok, sorumluluğumuz çok…”

Partinin bu kadar güçlü olması, halkı bu kadar kucaklaması, kitle partisi olması partimizde görev yapmak isteyenlerinde artmasına neden oldu. Böyle büyük bir partide görev yapmanın zorluğu üstlendiğiniz vazifeden ileri geliyor. Halktan o kadar çok umut bağlayıp, gelen oluyor ki, hepsiyle ilgilenmeniz lazım. Halkın isteklerine karşılık vermek, onların mutluluğunu görüp üzerinizden yük kalkması anlamına geliyor. Bu, her insanın yaşamaktan büyük haz alacağı bir duygu. Ak Parti’de ki hizmet yarışının temelinde bu vardır. Sayın Başbakanımız sık sık vurgular, sevginin önemini. İşte o sevgidir, bizi ayakta tutan.

“Halkın partisiyiz, halkın içindeyiz”

temurhan yıldız-2İlçe başkanlığı yaptığım dönemden iyi biliyorum ki; iletişim siyasette çok önemli. Sık sık toplantıların yapıldığı, STK’lar ile bir araya gelindiği, halkın dinlendiği o koşturmacalı günler bize sabrı da öğretti. Teşkilat içerisinde, görevli arkadaşlarımız bir biri ile hizmet yarışına giriyorlar. Çünkü halkın partisiyiz ve halkın içinde olmamız gerekiyor. Biz de bunun farkında olarak görev yaptık.

2009 seçimlerinde ise çıkan ekonomik kriz nedeni ile oy kaybı yaşadık. Başbakanımız teğet geçti dedi, o süreçte pek anlaşılmadı ama sonradan krizin gerçekten teğet geçtiği anlaşıldı. 2007 seçimlerinde partimiz % 47 oy aldı; 2009 seçimlerinde ise % 39 oy aldı. Kartal’a baktığımızda; 2007seçimlerinde ki oy oranımız % 41, 2009 yılında ise; 37,9 oldu. Yani genel düşü % 8 olurken, Kartal’da %3’lük bir düşüş yaşadık.

“Kartal’da hiçbir zaman kolay seçim yaşanmadı, yaşanmayacak…”

Kartal’a baktığımızda Kartal’ın siyasi ve seçme profilini değerlendirdiğimizde Kartal’da hiçbir zaman kolay bir seçim yaşanmadı. Yaşanmayacak da. Biz 2009 yerel seçimlerinde CHP’nin mahallelerde ciddi iftiraları ile karşılaştık. Özellikle Hürriyet Mahallesinde ve Yakacık’ta halkın; “yerimden olacağım” endişesi ile karşı karşıya kaldık. Birçok seçmene kendimizi inandırdık ama içlerinde ki şüphe ile oy kaybı yaşadık.  o dönemlerde halkı bilinçlendirmek için kurulan derneklerin başkanları sonradan CHP’li belediye de görev aldı. Yakacık Dernek Başkanı meclis üyesi oldu.  Yunus bölgesinde yapılacak olan özel proje ile ilgili olarak, yalan yanlış sözler, iftiralar, bizler bunları yaşadık. Öyle ki, planda olan caminin yerine kilise yapacağımız bile anlatılmıştı millete. Korkan vatandaşlarımızdan bir kısmı yerlerini sattı, evlerini boşalttı. Sonradan öğrendik, gelecekte değerlenecek olan bu yerleri ucuz fiyata alan bir ekip ortaya çıktı. Şimdi, oradaki vatandaşlarımız bu durumdan haberdar. Bir sürü toplantılar yapıp, halka dönen dümenleri anlattık. Büyükşehir’den imar komisyon başkanını, bürokratları getirttim.

“Hizmet için davete gerek yok, vatandaşa biz gittik!”

Beş yılda boş durmadık. 2010 yılında Hürriyet Mahallesinden talep gelmemesine rağmen; biz gittik vatandaşa. Sorununuzu biz çözeceğiz demiştik, sözümüzü tutmaya geldik, dedik. Çok şaşırdılar.  Hürriyet Mahallesinde toplantılar yapıp, büyükşehirden meclis kararı çıkarttık. Oradaki arsaların satışları için gerekli çalışmaları yaptık. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaşa’a teşekkürlerimi sunuyorum.  Vatandaşa hangi konu olursa olsun kendi sorunumuz gibi kabul edip, o sorunu çözmek için gayret gösteriyoruz. Biz bu yüzden başarılı bir partiyiz. Belediyeciliğimiz bu yüzden göz kamaştırıyor.” dedi.

10 Responses “Temurhan Yıldız, suskunluğunu KENT 34′e bozdu!”

 1. Serkan 02/12/2013

  Murat bey…sen tapu tahsiz nedir bilirmisin.biz burayı devletten otuz yıl önce parayla aldım.tapu tahsiz belgem iptal edildi.ben gene paramla istiyorum amacımsa burdaki komsularımı kaybetmemek….umarım anlamıssınızdır

 2. Kemal Ersöz 02/12/2013

  Temurhan Yıldız’ın AK Parti ilçe başkanı olması Kartal’ın lehinedir. Çünkü Ak Parti bu zihniyetle ve vizyonla Kartal’ı bir daha zor kazanır.

  Kartal’dan sonra İBB’yi de CHP alacak inşallah.

 3. Serkan kaya 01/12/2013

  Yorum yazan arkadaslar.50 metre kare tapu veriyorlar tapu verseler ne olurki.bırakın şu insanları kandırmayı .bide diyorki biz sorun cözmeye geliyoruz…akp istanbuluda vereceksin

 4. Musa ateş 30/11/2013

  Sayın baskan dediginiz gibi olsun.eee hani ne oldu sonuc halen tapu felan yok.benim tanıdıgım kimseye tapu vermediniz.alanda sayılabşlecek kadar az.tapularımızı bedavada istemiyoruz sayın baskan…..

 5. murat b 30/11/2013

  hay tapunuz batsın bee.. varsa yoksa tabu.. sen gel kamu malını işgal et, birde utanmadan arlanmadan nerde bizim tapular diye sor. Allahtan korkun..

 6. Kartallı 29/11/2013

  Akp kartalı chp kaptırmasaydı.tapular bu kadar gundemde olmazdı.chp koskoca ibb den daha fazla kartalda tapu verdi…ibb vermemek icin elinden geleni yapıyor secime kadar cözülürse kartalı akp alır.cözülmessemi….gene chp ibb bile alabilir

 7. Kartal hürriyet 28/11/2013

  AYIP.baskan kackere geldık.mehmet sekmen.arif daglar.ve size.hatırlarsNız arkadasın yazdıgı gıbı 4yıl once kartalı kaybettıgınızde mahalleye ibb baskanı kadir topbasıda alıp geldiniz 3 ay icinde 200 liradan fazla olmamakla birlikte tapu verecektimiz.verdşginiz 20 tane tapu.ama sizin iyi niyetli oldugunuzu biliyoruz.

 8. Anlamıyorum arkadaş sadece hürriyet mah. değil cevizli mah. de tapu problemi var .anadolu adliyesi yapılınca etrafındaki tapu tahsis belgesi olupta iptal edilen yerler kıymete bindi ama kimin rant hesabı varsa yeşil sahaya ayrıldı ne mütahite verilebiiliyor nede tapu veriliyor..İNSANLAR MAĞDUR…sonuçta önceden sözler verilmiş buralarda 40 senedir oturuyor. yeri yurdu insanların ama gel gör ki hep insanlar endişe içinde adam evine bir çivi çakamıyor acaba ne olacak halimiz …İBB ye gidildi yetkililerle görüşüldü problem kartal beld. diyor kartal beld. gidiyorlar problem İBB diyor..işte merkez yönetim ile taşranın yönetimini farklı olması böyle problemler yaratıyorr…

 9. Spor 28/11/2013

  Kartalsporla ilgili düşünceledi nedir?

 10. Hürriyet mahallesi 28/11/2013

  Sayın başkan.cok kısa yazıcam.kactane tapu verdiniz 3yada5buralarda kac bin kişi tapusuz biliyormusunuz.bırakın insanları kandırmayı

Login