Ana Sayfa » GÜNDEM, KARTAL, MANŞET HABERLER » Kartal’da kar yağışı etkili oluyor
http://www.kent34.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.kent34.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası Kartal’da etkili oluyor. Kar yağışı özellikle E-5′in üstündeki mahallelerde sokak aralarında ulaşım zorlukla sağlanıyor.

Perşembe gecesi 23:00 sularında başlayan ve özellikle gece 03:00 itibarı ile Karayel fırtınası ile tipi halinde yağan kar yağışı Kartal’da hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle otobüs duraklarında ve minibüs bekleme noktalarında sabah erken saatlerde yığılmalar olsa da, trafikte araç sayısının az oluşu vatandaşın sıkıntısını azalttı.

Belediyeler yoğun mesaide!

Kar yağışının etkisi ile oluşan yığılmalar Büyükşehir ve Kartal Belediyesi ekiplerinin gece boyunca süren çalışmaları ile hafifletilirken, okulların tatil olması sebebi ile vatandaşta önemli bir rahatsızlık da oluşmaması göze çarpıyor.

Kartal Stadı’nda yarın maç var ama!

Bu arada yoğun kardan en fazla nasibi açık alan oluşu sebebi ile Kartal Stadı aldı. Stadyumdaki kar örtüsü sabahın ilk saatlerinde 10 cm’yi aştı. İlerleyen saatlerde belediye ekiplerinin müdahalesi olmazsa yerdeki kar örtüsünün artmasından endişe ediliyor. Yarın oynanancak olan Kartalspor – Kasımpaşa maçı öncesinde sahanın temizlenmesi ve yarın maç saatine kadar kardan arınması gereken sahanın temizliği konusunda henüz bir çalışmada başlatılamamış görünüyor.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışı öğle saatlerinde etkisini daha da arttıracak.

Etiketler:,

Yazı yoruma kapalıdır.

Login